MENU

Proč je dobré míti Kuráž

1. Co vystihuje naší Kuráž? Jakou bychom ji chtěly mít? 

Motivujeme lidi kolem nás, aby se nebáli nejen svá přání vyslovit, ale i za nimi jít a mít tak svou svatbu nebo oslavu podle svého gusta. V životě jsou momenty, které jsou zásadní, a právě u těchto chvil je nezbytné, aby se na ně vzpomínalo jako na perfektní. Jednou bude totiž úplně jedno, co si o tom myslí nebo myslela tetička či kamarád.  

I my máme plno snů a některé se skoro zdají neuskutečnitelné. Naše kuráž je v tom, že pracujeme na jejich splnění. Máme ale Kuráž i s velkým K a realizací snů a přání každého z Vás, plníme i ty vlastní. 

2. Bylo jméno Kuráž jediné nebo vyhrálo mezi více? Proč nakonec zvítězilo? 

Upřímně, nebylo. Nějakou chvíli jsme jméno hledaly. Vždy jsme ale cítily, že to není ono. Když přišel nápad Kuráže, všechno sedělo. Vystihovalo to, co chceme dělat a kdo jsme. Najednou už nás tolik nezajímal cizí názor, byly jsme si jisté. 

3. V který moment jsme se rozhodly, že založíme společné podnikání? 

Ve velmi náročné životní fázi. Asi bychom řekly, že ve chvíli, kdy to chtělo víc než kuráž. 

Každá jsme si o této práci snila po svém už velmi dlouho. Občas jsme si u skleničky říkaly, jak by to bylo fajn. Nic zásadního se ale nedělo. Přišel ale zlom a výzvu, která visela ve vzduchu, bylo třeba pokořit. Vše náhle dostalo jasný rozměr a my měly jasný cíl. 

4. Co je pro nás skutečně důležité? Jaké hodnoty vyznáváme? 

Důležitý je pro nás příběh. Může to znít jako klišé, ale my věříme, že je to alfa omega naší práce. Kolem něj se točí vše. Chceme, aby se snoubenci, oslavenci a všichni, co s námi pracují cítili dobře a věděli, že víme, kdo jsou a co mají rádi.  

Máme krásnou práci, a tak ji chceme šířit s radostí a pohodou. Dobrý pocit z odvedené práce je naším hnacím motorem. Spokojený klient a povedená akce je jedna z hlavních našich hodnot. 

5. Jak společně pracujeme? Co nám vyhovuje a jak to, že se nehádáme? 

Stěžejním bodem je pro nás komunikace. Diskutujeme všechno a o všem se radíme. Jsme upřímné a vyžadujeme, aby bylo mezi námi stále jasno. Nejdůležitější je, že jsme hlavně kamarádky. Umíme spolu trávit čas i mimo Kuráž. I naši muži jsou kamarádi. Děláme si to prostě pěkný. 

6. Co máme rády mimo Kuráž? Co nás inspiruje a motivuje? 

Jednoznačně cestování. Poznávání cizích kultur, nasávání inspirace, procházky tam, kde jsme ještě nebyly a plánování. Zážitky Vám nikdy nikdo nevezme. A zážitky se rády obklopujeme všeobecně. Lepší práci jsme si tedy vybrat ani nemohly. 

7. Jaký je nezapomenutelný moment z naši vlastní svatby? 

Agáta: Pro mě jsou dva, stejně silné. Obřad je prvním. Kdyby v tu chvíli všichni zmizeli, nevšimla bych si. Byla jsem jen já a můj muž. Druhým byl proslov mého tatínka, který prostě umí volit slova. Miluji je oba dva, nejdůležitější muži v mém životě. 

Eva: Asi neumím vybrat jeden moment, ale dva poznatky bych rozhodně vyzdvihla. Jednak jsem vždy slyšela, že svatební den moc rychle utíká a že si ho nejde stihnout ani užít. Dneska vím, že to jde. Já i můj muž jsme si ten den užili neskutečně moc. Tak moc, že to nejde ani popsat. A druhý, když mi maminka mého manžela přiznala, že byli před svatbou nesví, že jsme je (a všechny ostatní) naprosto vyčlenili ze svatebního plánování a stejným dechem dodala, že za to ohromně děkuje, že si celou svatbu neskutečně užila. 

8. Jaké jsou naše představy pravé lásky? 

“True love isn’t found, it’s built.” Tak to cítíme. Tolerance, respekt a pochopení jsou základními ingrediencemi. Ale univerzální a konkrétní recept? Zeptejte se nás v osmdesáti, třeba už budeme vědět. 

9. Bojíme se svateb v zahraničí? Jaká země je nám blízká? 

Nejsme Kuráž nadarmo, nebojíme. Už se nemůžeme dočkat, až takovou svatbu zrealizujeme.  

Agáty srdcovou záležitostí je Nový Zéland. Evy Portugalsko a JAR. A pojďme si říct, že to už jsou vážně kurážné odpovědi. 

10. Máma a Kuráž? Jak kloubíme osobní, rodinný a pracovní život? 

Máme úžasné manžele, skvělé babičky a my dvě jsme si velkou oporou. Plánování a komunikace je pro nás klíčová, respektujeme jedna druhou.  

A taky láska ke všemu, co máme a děláme. To je prostě nejvýkonnější motor na světě. 

Zpět na výpis

Prostor pro Vaše komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *