MENU

Jak se stát svatebním fotografem

Workshop Vojty Hurycha

O víkendu 23. – 24. 11. 2019 se konal v krásných renesančních prostorách Chateau Clary Futury workshop Jak se stát svatebním fotografem. Celá akce byla pořádána v rámci festivalu fotografů od Fujifilmu a školitelem byl skvělý svatební a reportážní fotograf Vojta Hurych.  

Bylo nám velkou ctí pracovat nejen s Vojtou, který je skutečný profesionál a zároveň skvělý člověk, ale i se všemi dodavateli. Zajímal nás tedy jejich názor a zeptaly jsme se jich, jak celou akci hodnotí.  

Rády bychom Vám některé zúčastněné představily a citovaly jejich pocity z workshopu. Ale nejdříve nám dovolte citovat Vojtu, samotného strůjce celého skvělého víkendu: 

“Minulý rok jsem si dal několik nemalých cílů. Jedním z nich bylo uspořádat ve všech směrech kvalitní workshop pro svatební fotografy. Opravdu mi záleželo na tom, aby byl perfektní. Proto jsem produkční část příprav i realizace workshopu kompletně svěřil dámám ze Studia Kuráž, abych se mohl v klidu soustředit na tvorbu jeho obsahu a zejména pak na následné lektorování. Bylo to skvělé rozhodnutí. Evička a Agi vše velmi ochotně a do puntíku připravily a na workshopu se o nás po celou dobu s úsměvem staraly. Ještě jednou děkuju, byly jste skvělé!” 

Díky úžasné spolupráci s Chateau Clara Futura (kde nám manažerka Martina i celý personál vyšli maximálně vstříc) si mohli naši fotografové v sobotu zkusit fotit přípravy nevěsty ve svatebním apartmá, obřad v kapli i v zahradě a ve večerních hodinách si užít noční focení s blesky.   Zde jsou pocity samotné managerky Martiny

“V posledním listopadovém víkendu jsme v Chateau Clara Futura přivítali účastníky svatebního workshopu pořádaném studiem Kuráž. I když se zprvu mělo jednat o komornější akci, zájem byl tak velký, že se nakonec přihlásilo 12 účastníků (a v záloze byli i náhradníci), kteří si zkoušeli různé způsoby focení svatebního dne. V překrásně zrekonstruované kapli sv. Máří Magdalény, v prostorách zámecké restaurace i svatebním apartmá, tam všude si fotografové vyzkoušeli focení svatebního dne a výsledky jsou opravdu moc povedené. Celá akce proběhla v poklidném duchu, účastníci byli nadšeni a my jsme rádi vyšli vstříc takovému partnerovi, jakým studio Kuráž je. Děkujeme moc za fotografie, které rádi využijeme při prezentaci hotelu a budeme se těšit někdy v budoucnu opětovně na viděnou.” 

Martina z Chateau Clary Futury ovšem nebyla jediná, se kterou nás tak bavilo pracovat. Do projektu se zapojili další úžasní dodavatelé, díky kterým se akce mohla takto vydařit. Moc děkujeme Jitce z Férovek za zapůjčení krásných, minimalistických šatů. Naše Lucka v nich vypadala naprosto božsky. A děkujeme také za tuto její upřímnou zpětnou vazbu: 

“Když mě oslovila Agáta a Eva ze svatební agentury Kuráž, zda bych nechtěla půjčit svatební šaty na workshop pro svatební fotografy, hned jsem se ptala na fotografa a lokalitu. Vojta Hurych a Clara Futura – nemohla jsem říct nic jiného než ANO. Milým překvapením byla květinová výzdoba od mých oblíbenkyň z Přílep…Kytek od Potoka. Svatební fotograf Vojta Hurych rozhodně patří mezi fotografy, které svým nevěstám ráda doporučím. 

Dámy z Kuráže zvolily skvělé dodavatelé a já jsem byla ráda součástí. Mile mě překvapil i jejich výběr šatů. Jsem minimalista a takové jsou i šaty ve Férovkách. Bála jsem se, že do prostředí krásného hotelu Clara Fotury naše šaty nezapadnou..ale opak byl pravdou. Jednoduché šaty krásně doplnily barevné kytice a luxusně vypadající prostředí Clary Futury.” 

Lucka je krásná i odlíčená, a tak jsme se trošku obávaly, aby jí výraznější make-up, který je pro focení nezbytný, nakonec spíše neublížil. Ale úplně zbytečně. Udělala si na nás totiž čas naše Martinka Loydová, která umí s make-upem čarovat. Posuďte sami.  

Kytkám od potoka a jejich květinové výzdobě skláníme poklonu. Holkám jsme daly velmi stručné zadání, ale z výsledku jsme měly pocit, že snad umí číst i myšlenky. Květiny přesně sedly do celého konceptu a vše se parádně doplňovalo. Míla z Kytek od potoka se workshopu osobně účastnit nemohla, ale i přesto nám naprosto vyšla vstříc.  

Spolupráce a akce jako taková se jí tedy těžko hodnotila, ale i tak napsala: “Za nás bylo vše úplně v pohodě. Spolupráce příjemná, i když jen takto na dálku.”  

Součástí workshopu byl i Roman Bezděk, skvělý kameraman, díky kterému si můžete udělat vlastní názor na celý workshop z jeho krátké a krásné ukázky hned na začátku našeho článku. Pokud jste ho přehlédli nebo jste si ho nepustili, určitě napravte. Zde je i jeho hodnocení:

“Vojta Hurych je inspirativní osobnost a skvělý fotograf s lidským přístupem. Celý workshop se tedy nesl ve velmi příjemném duchu. Je radost vidět Vojtu při práci a nahlédnout do celého procesu. Vážím si toho, že ke svatební fotografii nepřistupuje jako drtivá většina ostatních, ale neotřelým způsobem zachycuje emotivní momenty.” 

Na praktickou sobotní část navazovalo nedělní celodenní školení, kde se otevřelo mnoho témat, jak se stát skutečným svatebním fotografem. Vojta se skutečně rozdal a my máme velkou radost, že jsme mohly být součástí tak milého a pohodového víkendu.  

A jak se workshop líbil těm, pro které byl určen? 

Petr Kotrlík, účastník workshopu a svatební, rodinný a reportážní fotograf:  

“Vybrat si kvalitní workshop není jen tak. Umět předat své know-how není totiž vůbec jednoduché. Ale jak se blížil Vojtův workshop, byl jsem si jistější a jistější, že jsem udělal dobře. A potvrdilo se. Byl jedinečný. Jedinečný v tom, že opravdu předal vše od A do Z. Nečekal jsem, že i názorné ukázky focení příprav či obřadu mohou být pro zkušené fotografy přínosem, ale byly. Vojta se svého dvoudenního workshopu opravdu ujal profesionálně. Nebývá časté, že je s vámi lektor až do noci, aby ukázal i svou práci s blesky. Myslím, jsme za celé dva dny vyčerpali všechny možné otázky, na které šlo odpovědět. Byl určitě přínosný jak pro amatéry, tak zkušené fotografy, kteří v pár věcech stále tápou.” 

Veronika Chválková, účastnice worshopu a svatební, rodinná a dětská fotografka:  

“Se Studiem Kuráž jsem se setkala na workshopu svatebních fotografů, kdy pro nás Kuráž přichystalo “svatební den”, který se měl přiblížit tomu opravdovému. Zprvu jsem byla trochu skeptická a myslela si, že se bude jednat pouze o svatbu “na oko” a jak asi bude výzdoba, hostina atd vypadat, že to musí odfláknout…. Nicméně holky ze studia měly vše naprosto perfektně připravené, až mi spadla brada. A to takovým způsobem, že i my, fotografové, máme dokonalé fotky do portfólia a s čistým srdcem můžu říct, že z nejhezčího prostředí, s nejkrásnější výzdobou, s nejkrásnější nevěstou a ženichem, co si každý fotograf může přát. Několikrát jsem se přistihla, že jsem si řekla, přesně takto bych si přála, aby moje svatba vypadala. To je ono! Žádné klasické kýče, žádné devadesátky, ale moderní náboj se smyslem pro detail, a hlavně všechno tak přirozeně. Kdybych si měla vybrat, co bych měla ocenit nejvíce, tak asi to, že holky byly neustále k dispozici, a i když to bylo dost náročný a protáhlo se do pozdních večerních hodin, i tak byly pořád plný nálady a dokážu si živě představit, jak to musí být v reálu, když tvoří opravdickou svatbu! Kdo hledá sympatický organizátorky, které mají prostě vkus, určitě nešlápne vedle!” 

Máme velkou radost a těšíme se, že se s účastníky příště potkáme již “na ostro” na nějaké svatbě. A třeba právě na té Vaší. 

Zpět na výpis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *