MENU

Květinový workshop jako nezapomenutelný zážitek

“Nasajete pozitivní energii. Dostanete chuť se obklopovat květinami. Květiny vám totiž otevřou srdce a zjistíte, že tvorba s nimi je cesta k sobě sama.” Takto popisují Kytky od Potoka svůj workshop, kterého jsem se sama účastnila a moc ráda bych Vám o tom napsala. 

Květiny miluji, obklopuji se jimi ráda nejen při zvláštních příležitostech a oslavách, ale i jen tak. K naší práci také samozřejmě neodmyslitelně patří. A asi z těchto důvodů jsem dostala poukaz na workshop ke svým narozeninám. Těšila jsem se okamžitě. 

Díky suprově popsanému poukazu vlastně víte, do čeho jdete a co Vás čeká. Naladí Vás to. Ale co jsem skutečně nečekala, jak ohromená a dojatá budu hned v úvodu workshopu. Míla je moc krásný člověk, nejen zvenku, ale zejména uvnitř. Umí o přírodě tak krásně vyprávět, vtáhne Vás do svého světa vnímání přírody zcela okamžitě. Mluví o symbióze květin, hmyzu, deště a přírodních vlivů tak zaujatě, že Vám to celé dojde. Cítíte se na chvíli fakt spřízněni s přírodou. Nevadí Vám hmyz, úplně jinak to vnímáte, vlastně máte radost, že tam je. ???? Zní to neuvěřitelně? Zaplaťte si workshop u holek. ???? 

Po krásném povídaní u čaje a skvělého koláče se vydáte na dlouhou procházku, kde můžete všechno, co jste nasáli při vychutnávání svačinky, prožít v praxi. Projdete se na nedaleké pole, kde Vás holky poučí o květinách a nasbíráte první kyblík květin. Sbíráte jen to, co se Vám líbí a díky ponaučení, jak na to, si vybíráte rovnou tak, aby se Vám hodily do kytice.  

Další část procházky jsme strávili cestou k potoku (protože jak jinak ????) a sbírali po cestě květiny, která by Vás ještě toho rána nikdy nenapadlo sesbírat. Všechno to do sebe tak jasně zapadá, jak to, že jsem to neviděla?  

A nakonec přijde samotné vázání květin. Naučíte se snadnou techniku, jak vázat květiny, aby vypadaly nádherně a mohli jste si dělat radost, stejně jako já i jen tak. 

Odnesla jsem si 3 překrásné květiny, které jsem si sama natrhala a navázala. V duši naprostý klid, spokojenost a vděčnost. Pro někoho je tohle možná už moc ezoterické, ale pokud dokážete alespoň na chvíli splynout s přírodou, přijmout jí takovou jaká je, nehledat chyby v počasí nebo podmínkách, tak zjistíte, jak meditační účinek to celé má. Jsem moc vděčná, že jsem se účastnila a všem citlivým duším doporučuji. 

A to bychom nebyly my, kdyby naše pozvánka k workshopu nebyla zakončena alespoň pár tipy na to, jak takový workshop úžasně využít pro nevěstu:   

  1. Prostě jako dárek 

Ať už jste nevěsta a ráda byste poděkovala svým družičkám za skvělou práci nebo jste družičky a chcete nevěstě udělat extra radost.  

  1. Vázání květin milujete, ale na vlastní nebo kamarádky svatbu si netroufnete 

Tak pak je tento workshop přesně pro Vás! Holky Vám dodají odvahu, udělat si alespoň  částečně květinovou výzdobu po svém.  

  1. Rozjezd rozlučky se svobodou 

Není to někdy lehké vymyslet celodenní program pro rozlučku se svobodou. Navrhujeme začít v souznění s přírodou. U sběru květin a jejich vázání se o svatbě debatuje jedna báseň, a ještě si odnesete krásu, kterou můžete zakomponovat do nějakých bláznivých úkolů pro nevěstu. A zábava se tím pomalu rozjede do divočejší části dne. 

Tento workshop je přeci jen náročnější, protože ujdete plno kilometrů za sběrem květin. Pokud byste tedy rády začátek rozlučky pojaly přeci jen trošku klidněji, holky nabízejí i další workshop, ze kterých si odnesete radosti.  

Workshop květinové koupele  

“Společně si vyrobíte šumivé koule do koupele, jejichž součástí bude celý pugét sušených květin. Pracujeme s kvalitními přírodními éterickými oleji značky Nobilis Tilia, které si do koupele namícháte dle vlastní volby. Dozvíte se něco o výrobě přírodní kosmetiky a ekodrogerie. Popovídáme si i o květinách. Dost možná se na ně začnete dívat trochu jinak. Čeká vás večer plný relaxace, vůní, barev a pohody. Naučíte se všechny fígle, jak si krásné šumivky do koupele vyrobit doma. Pro sebe, pro rodinu i pro kamarádky. Na závěr si namícháte sáček vlastní směsi květin do koupele. ” Z webu Kytky od Potoka. 

A my Vám už jen popřejeme, abyste si workshop užili stejně jako já.  

Agáta

Zpět na výpis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.