MENU

Workshop "Jak se stát svatebním fotografem"

Vojta Hurych. Fotí již přes 8 let. Vyhrál 4 ocenění v soutěži Czech Press Photo v kategoriích Umění a Sport. Věnuje se fotodokumentaci filmových natáčení (Milada, Hastrman, Případy 1. oddělení, Neviditelní). Je světovým ambasadorem Fujifilmu. Stal se finalistou soutěže New talent 2019 na největší evropské svatební konkurenci BODAF v Barceloně. Vede foto kurzy, jak nafotit svatební reportáž a pořádá Festival svatebních fotografů – největší setkání fotografů fotících svatby v České republice. Navíc je spoluautorem online galerie Příběhy fotek, která je dobročinným projektem a výtěžek z něj je darován nadacím Dobrý anděl, Zdravotní klaun nebo Cesta domů. 

V aktuální magazínu o svatbách MILE (vydání 6) o něm Helena Stiessová napsala: “…Zachytit pocity a atmosféru svatby je umění. Jak na to? Vojta Hurych je fotograf, pro něhož jsou emoce a síla okamžiku to hlavní a věnuje jim pokaždé stoprocentní pozornost. Profesionál každým coulem a zároveň srdcař, který bere každé focení jako jedinečnou příležitost. Vedle svateb se věnuje dokumentování sportovních nebo filmových příběhů a své práci dává dobročinný přesah.” Úryvek z úvodu rozhovoru, který Vojtu vystihuje dokonale a nám by se to nepovedlo napsat líp. 

Vojta již v minulost vedl desítky menších workshopů, které se věnovaly svatební fotografii. Letošní workshop Jak se stát svatebním fotografem, byl ale jiný a my jsme byly víc než nadšené, že jsme se na této akci mohly podílet osobně. Tento workshop byl speciální svou komplexností a  Vojta se zaslíbil, že se podělí  o všechny své zkušenosti a postupy od A do Z – zkrátka že si nenechá nic pro sebe. A tento slib rozhodně dodržel. 

Šanci účastnit se tohoto jedinečného workshopu mělo 12 účastníků. Není divu, že byli přihlášeni i náhradníci. Dva plné dny se Vojta věnoval svým “žákům” a vydal ze sebe naprosto vše. Sobota byla velice praktická a i když se začínalo hned ráno, ještě v deset večer nebyl konec. Nedělní program byl pak věnován části teoretické, kde Vojta účastníkům předal cenné rady z mnoha oblastí fotografické profese. 

Podívejte se sami, jak krásné svatební fotografie během praktické soboty vznikaly. My děkujeme, že jsme mohly být u toho. Vojta je totiž nejen skvělý profesionál, ale také úžasný člověk. 

Zpět na výpis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *